Zapisz się na szkolenie: Szablony do pełnej nawigacji – niezbędne narzędzie w pracy każdego implantologa. Praktyka kliniczna
WYKŁADOWCY: dr n. med. ŁUKASZ ZADROŻNY, lek. dent. KRZYSZTOF CHMIELEWSKI, lek. dent. ZBIGNIEW ORZECHOWSKI, lek. dent. ŁUKASZ BAŃCZYK, lek. dent. MICHAŁ SZCZUTKOWSKI, lek. dent. WITOLD POPOWICZ, dr n. med. ADAM NOWICKI
MIEJSCE: Vienna House Andel’s, Ogrodowa 17, 91-065 Łódź
CENA: 850 PLN
dr n. med. ŁUKASZ ZADROŻNY
O CO TAK NAPRAWDĘ CHODZI W PRACY Z SZABLONAMI?
Digitalizacja medycyny i stomatologii postępuje nieubłaganie. W przypadku implantologii wprowadzenie CBCT oraz skanerów optycznych i rozbudowanego oprogramowania CAD/CAM zmieniło całkowicie sposób planowania leczenia ale także komunikacji z laboratorium, innymi lekarzami i pacjentem. W trakcie wykładu omówię ewolucję pomysłu na to czym ma być szablon. Przedstawię mój optymalny workflow w pracy z szablonami oraz zanalizuję różnice pomiędzy wybranymi narzędziami do planowania w sposób, który pozwoli aby uzyskać w pracy z szablonami jeszcze więcej niż dotychczas.
lek. dent. KRZYSZTOF CHMIELEWSKI
NAWIGACJA KOMPUTEROWA – CZYNNIKI RYZYKA I JAK OSIĄGNĄĆ NAJWYŻSZĄ PRECYZJĘ.
Nawigacja komputerowa może być wspaniałym narzędziem w rękach zarówno młodego jak i bardzo doświadczonego implantologia. Problemem nie jest program, narzędzia czy systemy implantologiczne, ale wiedza i zrozumienie procesu oraz ograniczeń z tego tytułu wynikających. W trakcie wykładu poruszone zostaną tematy takie jak: optymalizacja danych cyfrowych, obiektywna ocena efektów leczenia w nawigacji komputerowej, implantacje natychmiastowe i użycie długich implantów, ograniczenia systemów do statycznej nawigacji komputerowej.
lek. dent. ZBIGNIEW ORZECHOWSKI
SZABLONY IMPLANTOLOGICZNE W KOMPLEKSOWYM LECZENIU PACJENTA. PROFESJONALNIE I BEZ NADWYRĘŻANIA BUDŻETU.
Promowana przeze mnie procedura opiera się na kompleksowym planowaniu leczenia implantoprotetycznego. Zaczynamy od końca – od ostatecznego wyglądu protetyki – projektu uśmiechu, okluzji, sprawdzenia i akceptacji przez pacjenta. Dopiero teraz można zaplanować najlepsze pozycje implantów i wydrukować szablony chirurgiczne. Choć brzmi to futurystycznie i niedostępnie to proces jest łatwy i nie wymaga angażowania dużych środków pieniężnych czy sprzętowych. Łatwo go też rozdzielić między poszczególnych członków zespołu – lekarza protetyka, technika dentystycznego, implantologa i nowy zawód – asystenta cyfrowego. Taka praca zwiększa ilość zaakceptowanych planów leczenia. Pacjenci są pod wrażeniem fachowego i nowoczesnego podejścia. W mojej praktyce pracujemy na profesjonalnych, ale bezpłatnych programach. Idealnie dopasowane szablony, wax-upy, mock-upy, korony i mosty tymczasowe drukujemy samodzielnie z użyciem profesjonalnych, medycznych żywic. Podział obowiązków pozwala na bardzo szybką pracę przy projektowaniu. Efekty zaś dają poczucie dobrze wykonanej pracy.
lek. dent. ŁUKASZ BAŃCZYK
KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z PRACY W PEŁNEJ NAWIGACJI IMPLANTOLOGICZNEJ.
Rozwój technologii daje nam dzisiaj możliwości, o których jeszcze kilkanaście lat temu nawet nam się nie śniło. Jednym z takich rozwiązań jest planowanie wszczepienia implantów z wykorzystaniem szablonów chirurgicznych do pełnej nawigacji. Zastosowanie nawigacji w implantologii niesie za sobą ogromne korzyści zarówno dla lekarza jak i dla pacjenta. Podczas wykładu przedstawię na konkretnych przypadkach klinicznych korzyści wynikające z użycia pełnej nawigacji w implantologii.
lek. dent. MICHAŁ SZCZUTKOWSKI
ZASTOSOWANIE PEŁNEJ NAWIGACJI W POŁĄCZENIU Z ZABIEGAMI PRZESZCZEPÓW TKANEK MIĘKKICH.
We współczesnej organizacji gabinetu zajmującego się implantologią kluczowa wydaję się optymalizacja czasowa zabiegów chirurgicznych. Jest to korzystne przede wszystkim dla pacjenta – ma wykonany jeden zabieg zamiast kilku. Ale też dla lekarza biorąc pod uwagę aspekt czasowo-finansowy. Wprowadzenie stomatologii cyfrowej do codziennej pracy pozwala uprościć i skrócić wiele procesów. Zastosowanie szablonów do pełnej nawigacji umożliwia połączenie zabiegu implantacji z wolnymi przeszczepami tkanek miękkich oraz wprowadzeniem śruby gojącej. Jest to osiągalne zarówno dla pojedynczych implantów jak też ich większej ilości. W bocznym odcinku żuchwy, aby utrzymać protetykę na implancie w stanie zdrowia długoterminowo wykonujemy prawie zawsze wolny przeszczep dziąsła. W szczęce na odcinku od 5 do 5 aby zredukować zaniki kości na szerokość wykonujemy CTG w celu przywrócenia prawidłowego wypukłego konturu wyrostka zębodołowego. Mając na uwadze fakt, że zdecydowana większość implantacji we wspomnianych powyżej sytuacjach wymaga przeszczepów możliwość wykonania tego w trakcie jednej wizyty to całkowita zmiana reguł gry. Jestem niezmiernie podekscytowany mogąc podzielić się z Wami nową metodyką tych najpopularniejszych zabiegów periodontologicznych, nabierających dzięki stomatologii cyfrowej całkowicie nowego oblicza.
lek. dent. WITOLD POPOWICZ
SZABLONY CHIRURGICZNE W MIKROCHIRURGI ENDODONTCZNEJ.
Połączenie obrazów CBCT oraz skanów STL daje klinicystom możliwości precyzyjnego planowania i przeprowadzania zabiegów w rejonie wrażliwych struktur anatomicznych. Poza oczywistym zastosowaniem szablonów w implantologii technologia cyfrowa pozwala na precyzyjne planowanie i przeprowadzanie zabiegów z zakresu mikrochirurgi endodontycznej. Dzięki zastosowaniu szablonów możliwe jest ograniczenie ingerencji w zakresie tkanek twardych i miękkich bez obniżenia skuteczności zabiegów.
dr n. med. ADAM NOWICKI
NATYCHMIASTOWA REHABILITACJA UKŁADU NARZĄDU ŻUCIA UZUPEŁNIENIAMI STAŁYMI OPARTYMI NA IMPLANTACH Z WYKORZYSTANIEM DRUKU 3D ORAZ SPAWANIA WEWNĄTRZUSTNEGO.
Podczas wykładu zostanie podjęta kwestia rehabilitacji implantoprotetycznej pełnołukowej u Pacjentów z brakiem funkcji oraz niesatysfakcjonującą estetyką. Omówione zostaną możliwości zaopatrzenia szczęki oraz żuchwy w zależności od warunków tkankowych. Począwszy od planowania zabiegu, przez projektowanie aż do otrzymania prowizorium długoczasowego. Zostanie ponadto wykazana optymalizacja zabiegowa przedstawianego cyfrowego podejścia w stosunku do podejścia analogowego.