22/05/2025
23/05/2025
22/05/2025
10:00 – 12:30
Część teoretyczna:
– Wprowadzenie do koncepcji all on X.
– Kwalifikacja pacjenta do zabiegu pełnołukowego.
– Diagnostyka pacjenta: Tricks&Tips.
– Skanowanie pacjenta: Tricks&Tips.
– Planowanie leczenia i pozycji zębów w oparciu o zasady estetyki twarzy i uśmiechu pacjenta.
– FP3 vs FP1 – które i kiedy wybrać.
– Planowanie implantacji u pacjentów bezzębnych oraz pacjentów z resztkowym uzębieniem.
– Protokoły analogowe kontra Protokoły cyfrowe w leczeniach pełnołukowych.
– Rodzaje uzupełnień pełnołukowych (Natychmiastowa, pośrednia oraz ostateczna rekonstrukcja protetyczna – wybór
– Pobranie klasycznego wycisku z poziomu łączników Multi-Unit: Czy to konieczne?
– Optymalna liczba implantów
– Dobór łączników Multi-Unit
– Praca tymczasowa: Tego samego dnia czy za kilka dni.
12:30 – 13:00 Przerwa kawowa
13:00 – 14:00 – Koncepcja all on X prezentacja własnych przypadków klinicznych.
14:00 – 15:00 Lunch
15:00 – 18:00
Część praktyczna:
– Wszczepianie implantów zgodnie z koncepcją all on X na modelach 3D.
– Użycie wierteł bone contouring celem wytworzenia łoża pod multi-unit.
– Pozycjonowanie łączników multi-unit na modelach 3D.
– Pobranie skanu wewnątrzustnego przy użyciu skanbody oraz z użyciem SMART FLAG
23/05/2025
09:00-10:30
Pokaz planowania przez technika dentystycznego
– Cyfrowe planowanie uśmiechu z wykorzystaniem programu Zirkonzahn Software – Modellier.
10:30-11:00 Przerwa kawowa
11:00-13:00
Część praktyczna na komputerach
– Przeniesienie danych z programu Zirkonzahn Software – Modellier
– Projektowanie pozycji implantów i szablonów w Programie ImplantStudio
13:00-14:00 Lunch
14:00 – 15:30 – Projektowanie pracy tymczasowej (łączenie skanów, planowanie profili wyłaniania itp.). (POKAZ PLANOWANIA PRZEZ TECHNIKA DENTYSTYCZNEGO).
15:30 – 16:00 Przerwa kawowa
16:00 – 17:00 – Implantacja All on X w pełnej nawigacji + umieszczenie łączników Multi-Unit + skan z poziomu łączników Multi-Unit, przykręcenie czapek ochronnych na łączniki Multi-Unit – PREZENTACJA PRZYPADKÓW.
W 2008 roku ukończył studia na Oddziale Stomatologicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
W latach 2010 – 2016 pracował na stanowisku asystenta w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo- Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii oraz członkiem International Team for Implantology (ITI). Specjalizuje się w implantologii, chirurgii stomatologicznej oraz zabiegach sterowanej augmentacji kości wykorzystując metody uznanych autorytetów tj. prof. Marcus Huerzeler, prof. Istvan Urban, dr Frank Zastrov, dr Otto Zuhr, prof. Ueli Gruender.
Jest specjalistą chirurgii szczękowo-twarzowej. Swoją wiedzę i umiejętności ciągle podnosi i rozwija uczestnicząc w wielu krajowych i międzynarodowych szkoleniach i warsztatach z dziedziny implantologii, sterowanej regeneracji kości oraz protetyki.
Jest autorem i współautorem publikacji i doniesień zjazdowych na zjazdach krajowych z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej i implantologii.
W swojej pracy łączy jakość zabiegów sterowanej regeneracji kości wg. prof. Istvana Urbana, zarządzanie tkankami miękkimi w implantologii według prof. Huerzelera oraz rekonstrukcję zgryzu zgodnie z koncepcją prof. Slavicka. Dzięki wielowymiarowej pracy oraz holistycznemu spojrzeniu rehabilitacja zgryzu jest trwała i przewidywalna. Wykładowca i współzałożyciel Bańczyk&Ciapiński Implant Academy, organizujących szkolenia z zakresu implantacji nawigowanej, podniesienia zatok szczękowych oraz sterowanej regeneracji kości GBR.
Współwłaściciel Centrum Medycznego Alfamedica oraz właściciel centrum stomatologicznego Bańczyk Stomatologia w Częstochowie.
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ukończył studia doktoranckie oraz specjalizację z chirurgii szczękowo twarzowej w klinice chirurgii czaszkowo-szczękowotwarzowej w szpitalu im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Podczas studiów dwukrotnie
otrzymywał stypendium rektora oraz został rekomendowany przez Radę Wydziału ŚUM do nagrody Ministra Edukacji Narodowej za wyniki w nauce.
Tuż po studiach rozpoczął liczne kursy szkoleniowe w kraju oraz za granicą, wśród uznanych światowych autorytetów poznał tajniki chirurgii, implantologii oraz stomatologii estetycznej. Szczególną dziedziną, którą od początku się interesował jest regeneracja tkanek w obrębie jamy ustnej co stało się pomysłem do rozprawy doktorskiej.
Założyciel i wieloletni dyrektor Silesia Study Club of International Team for Implantology (największej organizacji na świecie zrzeszającej implantologów na świecie), był to drugi taki klub w Polsce. Jest członkiem międzynarodowych organizacji naukowych. Od kilku lat dzieli się wiedzą i doświadczeniem z innymi lekarzami prowadząc szkolenia i wykłady w Polsce oraz za granicą. Autor i współautor licznych publikacji naukowych polsko i anglojęzycznych.
Wykładowca i współzałożyciel Bańczyk & Ciapiński Implant Academy, organizujących szkolenia z zakresu implantacji nawigowanej, podniesienia zatok szczękowych oraz sterowanej regeneracji kości GBR.
Jest właścicielem kliniki implantologicznej “Dentrum” w Katowicach. Poza pracą żegluje i podróżuje.
C.Witt Dental Sp. z o.o.
Dział szkoleń
+48 697 770 040
szkolenia@cwittdental.pl
Koszt uczstnictwa w kursie:
5900 zł / os.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niniejsza strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów tzn. w szczególności osób wykonujących zawód medyczny lub w inny sposób związanych zawodowo z branżą medyczną.
Aby przejść dalej, prosimy o potwierdzenie czy jesteś profesjonalistą.