Cwitt Dental

Aktualności

Spotkajmy się podczas Dentopolis 2022 w Kielcach! Polecamy wykład dr Bogdana MOLDOVEANU
20 maja 2022 - 22 maja 2022
Centrum Kongresowe Targi Kielce
DENTOPOLIS 2022: Cztery kongresy w JEDNYM
więcej
SPOTKAJMY SIĘ NA TARGACH W KRAKOWIE! Polecamy wykład dr Adama Zawadki: Krzywe kanały korzeniowe – jak prosto przez nie przebrnąć.

Leczenie endodontyczne jest jednym z trudniejszych zabiegów w leczeniu stomatologicznych. Anatomia endodontium często jest bardzo skomplikowana. Jedną z trudności stanowią zakrzywione kanały korzeniowe. Wielokrotnie mają one wpływ na prawidłowe ich opracowanie i wypełnienie.

 

 

 

więcej
Nowy produkt w ofercie - maszynowe pilniki endodontyczne PLEX V

Jakiś czas temu podjęliśmy współpracę z firmą Orodeka, dzisiaj możemy pokazać Państwu efekty. Orodeka to nowa marka w dziedzinie endodoncji, oparta wyłącznie na własnej produkcji. Cała część centrum naukowo-badawczego znajduje się we Florencji we Włoszech, natomiast centrum produkcyjne znajduje się w Shondong w Chinach.

więcej
Najnowszy katalog przypadków klinicznych Bionnovation

Przypadki kliniczne Bionnovation Biomedical oferującej kompleksowe rozwiązania do regeneracji i odbudowy kości.
 

 

więcej
Nowy artykuł porównujący szwajcarskie implanty klasy PREMIUM!
"Ocena powierzchni superhydrofilowych implantów - przegląd systematyczny i metaanaliza" Arkadiusz Makowiecki, Jakub Hadzik , Artur Błaszczyszyn, Tomasz Gedrange i Marzena Dominiak. Celem tego badania było porównanie wskaźników przeżycia i ubytku kości a także ocena stopień stabilności implantów Straumann SLAactive® i Thomenn Incell® z powierzchnią superhydrofilową.

Pełen artykuł dostępny tutaj

więcej
Nowości w naszej ofercie!

W naszej ofercie pojawiły się dwa nowe, rewelacyjne produkty! Swoją premierę miały podczas konferencji dr Mauro Merli w Warszawie 5.04.2019r.

 

więcej
Nowy katalog szkoleń już dostępny!

Zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym katalogiem szkoleń. Znajdą w nim Państwo nie tylko ofertę szkoleniową, ale i ciekawe wywiady oraz dostęp do artykułów naukowych.

więcej
Kasety do nawigacji Thommen Medical w październiku będą w Polsce!

Kasety do nawigacji Thommen Medical przybędą w przyszłym tygodniu do Polski! Trochę na nią czekaliśmy, ale takie są koszty szwajcarskiej precyzji i jakości produktu.

więcej
Zmiana siedziby C.Witt Dental
Szanowni Państwo,
Informujemy, że z dniem 30 lipca 2018r. firma C.Witt Dental sp. z o.o. zmieniła adres siedziby z dotychczasowego na:
C.Witt Dental Sp. z o.o.
ul. Granitowa 10
87-100 Toruń
Numery telefonów oraz adresy e-mail pozostają bez zmian.
Uprzejmie prosimy o uwzględnienie powyższej zmiany w kierowanych do nas dokumentach oraz przesyłkach.
więcej
Różne szkoły, różne stanowiska ale temat jeden… listopadowe DNI OKLUZJI

Salvador CONGOST, Andrew C.COBB, Domingo MARTIN, Siegfried MARQUARDT, Jan PIETRUSKI, Thomas SCHINDLER, Dorota STANKOWSKA międzynarodowa konferencja, znakomici wykładowcy z całego świata wykłady i warsztaty praktyczne już 9/10 LISTOPADA 2018r. w HOTELU INTERCONTINENTAL (WARSZAWA).

więcej
Autoryzowane centrum frezowania łączników indywidualnych Thommen Medical

Mamy zaszczyt ogłosić, że po roku skomplikowanego procesu weryfikacji „Laboratorium Wiligała” z Chojnic zostało autoryzowanym centrum frezowania łączników indywidualnych Thommen Medical. Pozytywne przejście restrykcyjnych, szwajcarskich norm daje Państwu gwarancję najwyższej jakości produktu i imponującej estetyki.

więcej
Sukces naszej katowickiej konferencji
Katowicka konferencja „Nowe Trendy w Endodoncji”, która odbyła się 26-27 maja 2017 w Hotelu Park Diament w Katowicach zakończyła się dla nas wielkim sukcesem. Wg opinii uczestników w skali 1 do 10 została oceniona na 9,6. To dla nas zaszczyt i ogromna motywacja do dalszej pracy!
 
więcej
Fantastyczne wyniki THOMMENA w 2016 roku!!!

Zazwyczaj reklamacje i zwroty w firmie nie są powodem do dumy… Jednak NIE w naszym przypadku! Każdego roku, rozpatrujemy Państwa reklamacje i przeprowadzamy własne, wewnętrzne statystyki.

więcej
Fotorelacja z zabiegu z wykorzystaniem bloku kostnego firmy Bionnovation

W zeszłym tygodniu został przeprowadzony zabieg z wykorzystaniem bloku kostnego firmy Bionnovation, produktu bardzo cenionego przez naszych klientów.
Poniższe zdjęcia przedstawiają jedną z technik użytkowania. Zdjęcia udostępniamy dzięki uprzejmości dr Wojciecha Świątkowskiego i dr Łukasza Czupkałło z Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM w Lublinie prowadzonego przez prof. dr hab. n. med. Mansura Rahnama.

więcej
Dr med. dent. Ueli GRUNDER na Konferencji QUINTESSENCE i fantastyczne nagrody!

Firma C. Witt Dental zaprasza na odwiedzenie naszego stoiska i wykład jednego z największych autorytetów szwajcarskiej implantologii dr med. dent. Ueli GRUNDER'a, który będzie miał miejsce podczas konferencji Kwintesencji  IMPLANTY: Idea - Sztuka - Praktyka 2016 w piątek, 18 listopada 2016r.  w godz. 16:30–-18:00. W związku z tym wydarzeniem i organizowaną przez nas Konferencją z dr Grunderem w przyszłym roku mamy dla Państwa do zebrania fantastyczne nagrody!!! Szczegóły na naszym Funpage'u: https://www.facebook.com/Cwittdental/

 

 

więcej
Kolejne, nowe zdjęcia kliniczne biomateriałów BIONNOVATION

Z przyjemnością stwierdzamy, że zainteresowanie naszymi biomateriałami BIONNOVATION wciąż rośnie. Znajdują się one również w centrum zaintersowania badaczy, dlatego wciąż pojawiają się nowe zdjęcia kliniczne. Dzisiaj możemy pokazać Państwo kolejne opracowanie, tym razem prof. dr Fabio Mizutani. Do obejrzenia i do pobrania!
 

 

więcej
Zapraszamy do obejrzenia pokonferencyjnego wywiadu prof. Markusa Hürzelera przepytanego przez dra Marcina Krywulta - polskie tłumaczenie

Co dla prof. Hürzelera jest priorytetem w procesie leczenia? Czy można zrezygnować ze stosowania łączników? Dlaczego Profesor nie stosuje cementowania i czy platform switching jest niezbędny?! Profesor opowiada m.in. o tym dlaczego podjął decyzję o stosowaniu implantów Thommen Medical. Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w filmie udostępnionym na naszym Fanpage lub na naszej stronie.

więcej
O stomatologii interdyscyplinarnej z dr. Thomasem Schindlerem 17-19 czerwiec 2016r. Gdynia

Jesteśmy tuż po pierwszym z cyklu spotkań z wybitnym wykładowcą podyplomowego studium mistrzowskiego w dziedzinie diagnostyki czynnościowej oraz terapii dysfunkcji narządu żucia doktorem Thomasem Schindlerem. Tym razem spotkanie odbyło się 17-19 czerwca 2016r. w Gdyni, zapraszamy na kolejne.

więcej
Ostatnie miejsca na szkolenia prof. dr med. dent. Markusa Hürzeler'a

Po niebywałem sukcesie konferencji prof. Markusa Hürzeler'a 29 kwietnia 2016r. w Warszawie miejsca na najbliższe kursy znikają w oczach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami. 

więcej
Najnowsze badania kliniczne z wykorzystaniem INICELL pod kierownictwem wybitnego prof. Daniela Busera
Mamy zaszczyt udostępnić Państwu artykuł kliniczny prof. Daniela Busera. Prof. Daniel Buser jest założycielem wielu towarzystw implantolagicznych w tym światowej sławy ITI. Obecnie jest to najbardziej znana osobowość w środowisku implantologicznym na świecie. Temat badania "Early loading of titanium dental implants with an intra-operatively conditioned hydrophilic implant surface after 21 days of healing" zainteresuje każdego implantologa. Życzymy miłej lektury!
 
 
więcej
Fotorelacja z kursu prof. Hürzelera w Monachium 7-9.05.2015r.

Jesteśmy pewni, że wszyscy uczestnicy wyjechali zadowoleni, wyposażeni w dodatkową wiedzę i konkretne umiejętności praktyczne. 

więcej
Nasze implanty Thommen Medical najlepsze z najlepszych!

W 2014 r. poddano badaniu jakościowemu 3000 implantów u pacjentów szwedzkiej populacji. Okazało się, że niepowodzenie wystapiło we wczesnej fazie tylko u 0,5% badanych, w póżniejszej fazie wskaźnik ten spadł do 0%! Tak pozytywne wyniki są rezultatem najwyższej szwajcarskiej jakości i innowacji, hasła przewodniego Thommen Medical. Swoją niezawodność wykazały oczywiście implanty z superhydrofilną powierzchnią INICELL®.

więcej
Dożywotnia gwarancja na implanty Thommen Medical

Troska o pacjenta i bezpieczeństwo produktów są dla Thommen Medical najwyższym priorytetem dlatego decydując się na implanty Thommen Medical otrzymują Państwo dożywotnią gwarancję ich jakości oraz 10 letnią gwarancję na elementy protetyczne i narzędzia.

więcej
Nowy artykuł kliniczny dra Makowieckiego z udziałem naszych implantów w
"Celem pracy była ocena pierwotnej i wtórnej stabilizacji implantów firmy Thommen. Do badania użyto 20 tytanowych implantów SPI ELEMENT RC INICELL średnica 4.0 mm długość 8.0 mm z powierzchnią superhydrofilną i kondycjonowaną. Stopień pierwotnej i wtórnej stabilizacji został określony za pomocą urządzenia Osstell. Wartości dla tego urządzenia zawierają się w przedziale od 0 do 100 ISQ (Implant Stability Quotient). Badanie tą metodą jest obecnie uznane jako jedyne, które daje obiektywną -i niezależną od umiejętności operatora informację na temat stopnia stabilizacji implantu w kości. Określenie parametrów stabilizacji pozwala na podjęcie właściwej decyzji co do obciążenia wszczepu. Oceniany radiologicznie był również poziom kości brzeżnej tj. po implantacji, a następnie po 12 i 24 tygodniach".
więcej
Najnowsze zdjęcia kliniczne folii tytanowej do sterowanej regeneracji kości
Czy znają Państwo już ten produkt z naszej oferty membran? SURGITIME TITANIUM SEAL to folia tytanowa do sterowanej regeneracji kości. Tytanowa folia tworzy odpowiednią barierę dla tkanki miękkiej, a dzięki temu, że jest nieprzepuszczalna i nieresorbowalna działa równie efektywnie w przypadku jej odsłonięcia. Jest elastyczna, co pozwala ją łatwo dostosować do defektu kostnego, a jednocześnie wystarczająco sztywna, aby służyć jako utrzymywacz przestrzeni. Surgitime Titanium SEAL jest poddana elektrochemicznej pasywacji przez co jest obojętna elektrycznie i zapewnia niezaburzony wzrostnowej kości. Może być stosowana po ekstrakcji do przykrywania zębodołów poekstrakcyjnych jak i defektów periodontologicznych. Z reguły nie wymagająca dodatkowej stabilizacji.
 
Zachęcamy do zakupu!
więcej
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »

Korzystając ze strony, akceptujesz również politykę prywatności Dowiedz się więcej »
zamknij
C.Witt